top of page
  • Фото автораDarina Barvinok

Як впоратись зі стресом

Розповім про книгу, що мені подобається, “Як позитивно подолати втому і перенапругу” автора Н. Пезешкіан.


Це книга-тренінг, вона дозволяє подивитись на стрес і вдосконалення якості життя ширше. За допомогою таблиць можно зробити власну внутрішню роботу із своїми факторами стресу.


До них автор відносить наступні.


Ігнорування власних маленьких, але важливих бажань. На приклад, якщо скласти список своїх начебто дрібних бажань і почати їх втілювати, життя вже може здатись набагато кращим.


Концентрація навколо чогось одного в житті, що взагалі зводить існування до обслуговування тільки цього. Давайте уявімо людину, для якої найголовнішою цінністю в житті є кар’єра і гроші. Така людина може ігнорувати значення часу, проведеного з близькими, не мати власної сім’ї. На все це вже просто не вистачить часу. А відсутність спілкування, теплих стосунків робить життя емоційно біднішим.


Відсутність віри в себе, в своє майбутнє. Цікаво, що людина, яка вірить у власні сили і в позитивний результат завершення ситуації, зазвичай робить більше корисного для себе і для того, щоб її життя склалось найкращим чином. Саме тому в неї все і виходить. Взагалі, без віри і надії неможливо існування деяких професій, психолога, врача, тощо.. Якщо колись ви втратили надію в житті, запитайте себе, коли, за яких обставин це сталось? Може колись вам довелось зустрітись із травматичним досвідом, який потребує психотерапії.


Ігнорування своїх фізичних потреб. Сучасна психологія визнає холістичний підхід. Через тіло можно впливати на почуття, а працюючи з психотерапевтом, над своїм емоційним станом, можно впливати на фізичний стан. Для зменшення стресу в житті важливо звернути увагу на режим дня, відмовитись від шкідливих звичок, займатись фізичними вправами. Тіло не існує окремо від психіки.


Концентрація навколо результату, замість процесу. Займаючись чимось, спробуйте звернути увагу на те, що вам подобається в самому процесі. Особливо, якщо цей процес на може швидко привести до якісного результату. Це стосується, на приклад, навчання або розвитку власної справи.


Невміння розташувати і показати оточуючим власні межі. Для того, щоб життя приносило радість важливо уникати спілкування, де людину легко знецінюють, не поважають її час тощо. Відмовити або побудувати нові межі спілкування, може бути складно, особливо, якщо це стосується родичів. Але працюючи з психотерапевтом, що допоможе усвідомити власну цінність і вибрати правильну форму виразу своїх бажань, можливо.


Відпустити те що померло. Багато стресу додає продовження праці над тими проектами, що перестали приносити очікуваних результатів. Такі проекти автор рекомендує відпускати і завершувати.


Розпилення навколо різних сфер. Буває так що людина обирає те, чим хотіла б займатись, або чому навчитись. І одразу бачить ще багато всього, що їй би хотілось, зробити, пізнати. Людина починає розпилюватись. Таким чином не досягає бажаного. Це наче вибиває з-під ніг опору, наче лишає зрозумілого місця, де можно було б збудувати дім.


Страх. Він виникає зазвичай там, де є потреба. Коли хтось дуже довго пригнічує свою потребу, йому доводиться відчувати безсилля. А це краде радість життя.. Автор ставить запитання до читачів: “Що б ви зробили, якщо більше не боялись би? ”


Кожен з пунктів розкривається широко і в процесі читання багато де можно впізнати себе. А коли ми щось помічаємо в собі, це означає, що вже можемо це змінити і вирішити, що саме хочемо робити з тим чи іншим фактором стресу.


Буває і так, що саме зараз нічого змінити неможливо, або людина до цього ще не готова. Не треба себе за це сварити. Просто зараз у вас такий етап життя, або вам може бути корисна допомога психотерапевта. Якщо так, то запрошую вас до терапії, змінимо ваше життя на краще разом!

6 просмотров0 комментариев

Comments


bottom of page